Historie fenoménu e-kouření

Historie kouření elektronické cigarety

Nový styl kouření v podobě e-cigaret se těší své oblibě již několik let. Jak je to však s historií tohoto celosvětového fenoménu kouření elektronických cigaret?

česká náplň do elektronické cigarety

kouření elektronické cigarety s českou náplní Bohemia-liquid

Samotná historie vzniku konceptu elektronické cigarety sahá až do roku 1963, kdy si americký vynálezce Herbert A. Gilbert, nechal ve Spojených státech patentovat návrh na jakýsi „první prototyp“ elektronické cigarety.

Tento nápad na „předchůdce“ e-kouření však svého času dostatečně nezaujal a tudíž se mu ho nepodařilo zkomercializovat. O téměř 40 let později však Čína, jakožto země, jež je schopna vyrobit téměř cokoliv a kdykoliv, dovedla vynález elektronické cigarety H. A. Gilberta téměř k dokonalosti.

Kouření elektronické cigarety je „čisté“ kouření

České kvalitní náplně do elektronických cigaret

Náplně do e-cigaret Bohemia-liquid vyrobené v Česku

V roce 2000 se objevují prvotní podněty na výrobu elektronické cigarety, a to v čínské společnosti Ruyan. O tři roky později vývojář Hon Lik patentoval vynález moderní elektronické cigarety a v roce 2004 bylo samotné zařízení pro vaping (inhalaci) dýmu vycházejícího z e-cigarety představeno čínskému trhu. Masové rozšíření mezi celosvětovou veřejnost je spojováno především s rokem 2008 a letními Olympijskými hrami konajícími se v Pekingu.

Tamější úřady usilovaly o vytvoření obrazu ekologicky se chovající země a snahy o odstranění odhozených nedopalků od cigaret z ulic měst. E-cigarety se tak díky olympiádě začaly hromadně prodávat lidem uvnitř této země a následně byly rozšířeny do celého světa. V současné době je možno pozorovat skutečně masivní nárůst tzv. e-kuřáků. Jde v podstatě o jakýsi trend moderní doby, kouřit elektronické cigarety.

„S námi víte, co kouříte“ české náplně Bohemia liquid

Co se týče samotného zařízení elektronické cigarety, je třeba kupovat kvalitní a ověřené výrobky, nikoliv nebezpečné plagiáty. Podobně je tomu i při výběru e-liquidů, náplní do elektronických cigaret, které se liší nejen cenou, ale především kvalitou použitých surovin a poměrem jejich složení.

Zentrichova apatyka přináší na trh nový český originální liquid pod obchodní značkou Bohemia liquid. Náplň do e-cigarety, e-liquid, je vyrobena z kvalitních evropských surovin, ke kterým existují certifikáty kvality. Vývoji a výrobě liquidů jsme se společně věnovali s Rabštejnskou apatykou, tedy chemickým inženýrem, který pro nás zároveň vyrábí i doplňky stravy pro zdraví kuřáků i gemmoterapii pro všechny ostatní.

Gemmoterapie jsou tinktury určené pro kuřáky s rozprašovačem pro příjemnější aplikaci

Gemmoterapie pro kuřáky, kuřákovo SOS, s rozprašovačem, který usnadňuje aplikaci a tinktura je vždy připravena k použití

 Bylinky pro kuřáky Kuřákovo SOS

Kuřákovo SOS jsou tinktury na pročištění organismu kuřáků.

Výrobky pro kuřáky, můžeme je nazvat i zdravé dárky pro kuřáky, zakoupíte v e-shopu Zentrichovy apatyky.

V e-shopu najdete Kúru na detoxikaci kuřáků, Kuřákovo SOS i české kvalitní liquidy do elektronických cigaret Bohemia liquid.