Princip fungování e-cigarety

Jak funguje elektronická cigareta?

Zde si ve stručnosti představíme, na jakém principu e-cigareta funguje. Elektronická cigareta je malé elektronické zařízení sloužící k inhalaci (tzv. vapingu) vzniklé páry. Každá e-cigareta je složena ze tří základních částí, a aby bylo co kouřit, musíte mít tekutou náplň, tzv.liquid.

Elektronická cigareta je pomůcka pro "ekologické" kouření

Elektronická cigareta je pomůcka pro „ekologické“ kouření

Části elektronické cigarety

  1. cartridge (patrony)
  2. baterie
  3. atomizér
  4. tekutá náplň -liquid

Co je to cartridge u el-cigaret

Cartridge je nádržka (zásobník) na tzv. e-liquid, tedy tekutou náplň s příchutí. Náplň do elektronické cigarety (liquid) se nakape do cartridge a prostřednictvím savého materiálu (nejčastěji knotu) je přiváděna k atomizéru (u starších modelů bylo na přívod tekutiny k atomizéru využíváno speciální vatičky).

S námi víte, co kouříte, originální české liquidy

Náplně do e-cigaret Bohemia liquid jsou zárukou kvality

Baterie elektronických cigaret

Baterie je zdroj elektrického napájení pro atomizér. V současnosti je již většina baterii v podobě Li-on akumulátoru. Nejčastěji se rozdělují na automatické a manuální baterie.  Automatické baterie spínají při potáhnutí z e-cigarety. Naopak u manuálních baterií dochází k sepnutí obvodu až při stisknutí tlačítka na baterii, proto je nezbytné nejprve zmáčknout tlačítko a až poté nasát z elektronické cigarety.

Atomizér e-cigaret

Atomizér je základní součástkou elektronické cigarety. Je jakýmsi životně důležitým orgánem, bez nějž by e-cigareta nemohla vůbec fungovat.

Atomizér je v podstatě topné tělísko (spirálka z odporového drátku), které se po sepnutí s baterií rozžhaví a začne odpařovat páru (dým) z cartridge. Takto vzniklá pára je pak vdechována (inhalována) uživatelem e-cigarety. V současnosti je na trhu mnoho „upgreat“ verzí atomizéru v podobě cartomizérů. V podstatě se jedná o složení cartridge (patrony) a atomizéru v jednu funkční součástku.

Bohemia-liquid jsou náplně do elektroniky vyrobené v ČR

Tekutá náplň Bohemia-liquid do e-cigarety s kapátkem

Bohemia-liquid je česká náplň do e-cigarety

Elektronickou cigaretu máme, ale teď je důležité, jakou náplň použijeme. Doporučujeme Bohemia-liquid české kvalitní náplně do e-cigaret. Bohemia-liquidy jsou opravdu vyrobené v ČR, nejsou rozlévané z kanystrů s obsahem neznámého původu.

Na stránkách Bohemia-liquid.cz se dozvíte vše potřebné o náplních značky Bohemia-liquid do elektronických cigaret. Jednu chuťovku obzvlášť doporučujeme: Uzený kouř. Po přesládlých ovocných a čokoládových příchutích je to balzám pro chuťové buňky.

Výrobky Bohemia-liquid náplně do e-cigaret a doplňky stravy pro kuřáky zakoupíte v e-shopu Zentrichova apatyka.